ביקורות אחרונות
ראשי > Uncategorized > ביחד ולחוד: "מופע זוגי" בתיאטרון המדיטק
ביחד ולחוד: "מופע זוגי" בתיאטרון המדיטק

ביחד ולחוד: "מופע זוגי" בתיאטרון המדיטק

מאת אופיר הלל, מבקר בתיאטרון

רובי וגרנט הן תאומות לונדוניות זהות מכף רגל ועד ראש. הדמיון ביניהן קיים לא רק במראה אלא גם בהתנהגות, עד שמרוב שמתבלבלים ביניהן מעדיפים להתייחס אליהן כאל יחידה אחת, מה גם שחייהן מתנהלים בסימביוזה מוחלטת. הן לכאורה כמעט "אותו הדבר" כלפי עצמן וסביבתן. אמן נפטרה לפני שלוש שנים, סבתן עברה לדיור מוגן ואביהן התאהב. כך הן מוצאות את עצמן בלבו של מצב חדש, בבית חדש ובסביבה כפרית חדשה, בעיה שמכריחה אותן להתעמת זו עם זו ולמצוא מה בעצם מייחד אותן, כל אחת בנפרד.

זוהי עלילת "מופע זוגי" על רגל אחת, הצגה חדשה בתיאטרון המדיטק בבימויו של מנהלו האמנותי, רוני פינקוביץ'. את המחזה כתבה נגה אשכנזי, על פי תרגומה של גילי בר-הלל סמו לספרה של הסופרת האנגלייה ג'קלין ווילסון באותו השם. בתחילה נושאת הגרסה הבימתית אופי קברטי קליל עם שירים (למוזיקה של יוסי בן נון) והערות שוליים, אך בהמשך מתגלה רגישות גדולה מאחורי האווירה המתקתקה. למעשה, יש בהצגה שתי שכבות: Feel good theater בעל תוכן וצורה שאמור לעשות טוב בנשמה, יחד עם תחכום ועומק פנימי.

הרציונל שמוביל את ההתחדשות הוא הצורך בהשתנות של כל אדם, ניסיון לבחון את כל אחת מחברות הצמד כאינדיבידואל והתבוננות אחרת, מפוכחת יותר, אל עולמם של תאומים ביחד ולחוד. אותו התהליך של מציאת סך החלקים שבשלם מלווה בגילויים מרגשים ותובע מהשתיים לעצב את אישיותן.

הסגנון ידידותי למשתמש ולמרות שההצגה ארוכה ודי קשה, היא נהנית ממארג נכון של מרכיבי הבמה (בראשם תפאורה ותלבושות שעיצבה דנה צרפתי) ומשלל המצאות בימוי (אחת מהן היא לתת לשחקן שמשחק את האב לשחק גם את חברתן של הבנות. מעבר לצחוק, זה שובר את הדיסוננס ההורי). אמנם ישנם שני רגעים של שירה צווחנית מדי, אך גם סולו יפהפה שכל אחת מהן שואלת בו שאלות על ייחודיותה לעומת אחותה.

תימור כהן כרובי והילה שלו כגרנט אמנם פועלות בקורלציה מקסימה, אך מוכשרות כל אחת בפני עצמה. שי אגוזי כריזמטי כאביהן, נעמי פרומוביץ' הטובה היא רוז חברתו של האב ואביב כרמי מפגינה נוכחות מיוחדת וקול מעניין בשלושה תפקידים קטנים.

לסיכום: הצגה יפה וראויה.

 

צילום: אייל לנדסמן

התגובה שלך

Scroll To Top