ביקורות אחרונות
ראשי > Uncategorized > הצגה תותים: "האחיות רוזנצווויג", בית צבי
הצגה תותים: "האחיות רוזנצווויג", בית צבי

הצגה תותים: "האחיות רוזנצווויג", בית צבי

האחיות רוזנצווויג –  הצגה שהיא כאוס משעשע ומרגש

שלוש אחיות על הבמה. לא, לא מהמחזה של צ`כוב, אלא שלוש האחיות לבית רוזנצוויג – שרה, בייב ופני. זמן רב לאחר שלא נפגשו ולאחר שאיבדו את אמן, הן מגיעות לביתה של שרה לסופ"ש חביב, לחגיגות יום הולדתה. זהו מפגש הטומן בתוכו אהבה, יהדות, אושר, עצב, משפחתיות ובעיקר – נשיות.

המחזה של ונדי וסרשטיין הוצג בשנת 94` בהבימה בבימוי עמית גזית ושיחקו בו מרים זוהר, רוזינה קמבוס ז"ל וליאת גורן כאחיות וכן השתתפו נתן דטנר ויהודה אפרוני ועכשיו הוא חוזר בהשתתפות תלמידי מחזור נ"א בבית צבי ובבימוי השחקן צביקי לוין.

גילאי הדמויות קצת שונו ומנשים שנמצאות בנקודות שונות באזור ה-50 לחייהן, הן הפכו לנשים הנושקות ל-40. בהתחלה חששתי מכך שגם זה קצת בעייתי כשהדמויות מבוגרות מהשחקניות הצעירות ביותר מעשור אך כולם, לא רק הנשים, אמינים למדי כאנשים באמצע חייהם ובכך עוזר להן ביגוד התפור לאופי הדמויות, שעיצב ברק פוני, ונוסטלגיה הפזורה בכל עבר של המחזה, המקפץ בין קומדיה משפחתית קלילה במערכה הראשונה ודרמה במערכה השנייה.

אנו נחשפים להווי המשפחתי-חברתי, להומור וליהדות, לשירים וביטויים ביידיש ולהצגה חצופה וצבעונית, בזכות אנסמבל שחקנים צעיר ותזזיתי, שעושה נפלאות עם המחזה הזה.

גילי שחר כשרה גוד, לשעבר רוזנצוויג, גרושה פעמיים עם ילדה שלא מוצאת סיבה בקשר רומנטי ומתוסבכת עם עצמה, מצטיינת בביצועים קומיים-דרמטיים אמינים.

בייב טייטלבאום היא השנייה באחיות, פסיכיאטרית שמנחה תוכנית ייעוץ ברדיו. היא האחות הנמרצת, התוססת והנוצצת מבין השלוש. עם בעל עורך דין וילדים נראה שחייה מסודרים, לא כך העניין. לורין מוסרי מפתיעה בישירות שלה וכובשת את הבמה.

השלישית היא פני, החיה עם ג`פרי דאנקן, במאי תיאטרון מפורסם ודו מיני, ששינה לה את השם לפפני. פפני היא כתבת תיירות, המשוטטת בקדחתנות סביב העולם. מאור גרינר צולחת מעבר קיצוני ונהדר בין רגשות במספר רגעים יפים.

כל אחת מהאחיות לא שלמה עם בחירותיה וכולן תוהות לאן פניהן בשלב הזה של חייהן. כמו כולן, הן מחפשות אחרי האושר ומתמודדות אחת עם השנייה בהתעמתויות רבות ומשעשעות למדי.

לאחיות מצטרפים במסיבת יום ההולדת ג`פרי (גל שלום כהן הנהדר), מרווין קאנט, ידידו של ג`פרי ויצרן פרוות מלאכותיות (גלעד סמק, בעל קול מחוספס והופעה מרשימה), ניק, ידיד של שרה (אורי זעירא השופע חינניות), טסי, בתה של שרה (מורן לארי, מתוקה להפליא) ובן זוגה טום (אביב קורן בביצוע טוב), שעומדים לטוס ולעזור לאנשי ליטא, שהרי המחזה מתרחש בשנת 1991, עת התמוטטות ברית המועצות.

התרגום של אהוד מנור מבריק, לוין ביים הצגה הגורמת להנאה רבה ולצחוק בריא ובחירותיו המוזיקליות, גם הן, ברוח הנוסטלגיה, משירי סינטרה, ג`ודי גרלנד, האחיות בארי ועוד, שירים שיהיו תמיד מצוינים.

לסיכום: הצגה שהיא כאוס משעשע ומרגש, או כמו שבייב ודאי תאמר: הצגה תותים.

ההצגה האחרונה של "האחיות רוזנצוויג" – היום, 21:00 באולם שרגא פרידמן בבית צבי.

צילום: יוסי צבקר.

 

האחיות רוזנצווויג –  הצגה שהיא כאוס משעשע ומרגש שלוש אחיות על הבמה. לא, לא מהמחזה של צ`כוב, אלא שלוש האחיות לבית רוזנצוויג – שרה, בייב ופני. זמן רב לאחר שלא נפגשו ולאחר שאיבדו את אמן, הן מגיעות לביתה של שרה לסופ"ש חביב, לחגיגות יום הולדתה. זהו מפגש הטומן בתוכו אהבה, יהדות, אושר, עצב, משפחתיות ובעיקר …

סיכום ביקורת

הצגה שהיא כאוס משעשע ומרגש, או כמו שבייב ודאי תאמר: הצגה תותים

לסיכום : התרגום של אהוד מנור מבריק, לוין ביים הצגה הגורמת להנאה רבה ולצחוק בריא ובחירותיו המוזיקליות, גם הן, ברוח הנוסטלגיה, משירי סינטרה, ג`ודי גרלנד, האחיות בארי ועוד, שירים שיהיו תמיד מצוינים.

דירוג הגולשים: 4.75 ( 1 מדרגים)
0

2 תגובות

 1. Avatar

  יפה שלי דיייייי עפ היופי הזה שלך!!!!!!!
  אוהבת אולגה
  מהצבא האדום

 2. Avatar

  מה הטעם בלכתוב ביקורת תיאטרון לפני הצגה אחרונה?
  את מי הביקורת משרתת אם לא את הממסד?

התגובה שלך

Scroll To Top